LDF Longoni została założona w 1983 roku zdobywając od samego początku ważną rolę w rynku, jako producent chłodniczych gablot. Początkowo firma produkowała jedynie witryny ze statycznym systemem chłodzenia, aż do roku 1992, w którym wprowadzono dynamiczne chłodzenie (tzw. chłodzenie wymuszone). W 2006 do produkcji weszła linia Mega a następnego roku linia Mega XL.

 

Obecnie firma LDF Longoni posiada w swojej ofercie ponad 200 różnych modeli profesjonalnych witryn chłodniczych.

 

Solidnym fundamentem firmy jest ciągły rozwój, który obejmuje całą strukturę firmy, ponieważ Longoni nigdy nie zwalnia w poszukiwaniu doskonałości.

 

Nieustanne prace działu „Research & Development” przyczyniły się do stworzenia nowej koncepcji a następnie realizacji nowej linii zaawansowanych i ekskluzywnych gablot chłodniczych Vitra. Zwiększona izolacja, potrójne szyby zespolone, oświetlenie LED, przyjazny dla środowiska gaz stosowany w układzie chłodzenia, najnowsze generacje sprężarek, wszystko to razem gwarantuje ciągłość pracy, wysoką wydajność przy niskim wpływie na środowisko.

 

Produkowane obecnie witryny zapewniają oszczędności finansowe w wysokości do 15% w porównaniu z podobnymi produktami obecnymi na rynku. Firma LDF Longoni została stworzona z myślą o ochronie środowiska, oszczędności energii i wysokiej wydajności.